Програма што ги чува работниците и ја јакне економијата сега сите ја копираат

Алатката со којашто германската влада има намера да ограничи отпуштања во услови на економски шокови предизвикани од епидемијата на коронавирусот, стана новиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанската влада планира да издвои дополнителни 10 милијарди евра за кредитни гаранции и ликвидност за бизнисите и компаниите погодени од коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Владата во март усвои пакет итни мерки од 25 милијарди евра за да ги ублажи негативните ефекти од епидемијата на коронавирус. Пакетот вклучува и пет милијарди ...
| | веќе видена | слични

Новинската агенција Ројтерс денес објави како ќе се рализира големиот план со мерки за закрепнување на српската економија во време на пандемијата и потоа што ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во Германија почнува исплата на помош за малите работодавци и трговци поединци чии бизниси пропаднаа во екот на пандемијата на Ковид-19. – Германската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германските сојузни држави од денеска почнуваат да префрлаат пари на сметките на малите компании, самовработените, хонорарците и земјоделци, копи се тешко ...
| | веќе видена | слични

Владата во Берлин и сојузните држави вчера постигна договор, со кој се дозволува плаќање на хонорарните работници и малите бизниси. Договорот беше одобрен од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа го потпиша Законот за пакет економска помош во висина од две илјади милијарди долари, со што треба да се намалат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претходно, предлогот за најголема државна помош беше донесен од Претставничкиот дом, каде владеат демократите, како и Сенатот, каде мнозинството е на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 600 | | | веќе видена

Рускиот амбасадор во Вашингтон, кој беше вратен во неговата земја на консултации во март, денеска отпатува во САД, во согласност со неодамнешниот договор меѓу ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Програма што ги чува работниците и ја јакне економијата сега сите ја копираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: