ЕХФ објави план за финиширање на сезоната

2 копии
2 копии

Светската кошаркарска федерација (ФИБА) донесе одлука новиот шампион во Лигата на шампионите да се добие во периодот кога традиционално почнува новата сезона и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ЕХФ, Михаел Видерер, го возврати ударот кон ракометарите, откако европската куќа на ракометот беше критикувана за термините што ги одреди за ...
| | веќе видена | слични

ЕХФ во текот на вчерашниот ден го соопшти својот предлог-календар за натпреварување до крајот на сезонава, во ситуација кога е јасно дека е невозможно да се ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на се посложената ситуација која настанува во Европа поради ширењето на коронавирусот, многу угледните тела во сите сфери во спортот мора да бараат ...
| | веќе видена | слични

Следејки ја состојбата со пандемијата предизвикана од Ковид 19, Европската ракометна федерација соопшти нови термини и сценарија за завршница на сезоната.Што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 629 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 514 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 225 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 141 | | | веќе видена

Според синоќешните податоци, заболени во светот од Ковид-19 има повеќе од 850.000, околу 180.000 се излекувани, а починале 42.000. Најмногу регистрирани ...
сите 787 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕХФ објави план за финиширање на сезоната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: