Многумина се прашуваат кога ќе заврши оваа сезона, УЕФА понуди две опции

На состанокот пред седум дена, УЕФА одлучи да го одложи Европското првенство за следната година за да може клупските натпреварувања да завршат. Пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Ново одложување на баражот од Лигата на нации меѓу Македонија и Косово за пласман на Европското првенство. УЕФА на денешниот видео-состанок со претставниците ...
| | веќе видена | слични

УЕФА одлучи да го „замрзне“ финансискиот фер-плеј како еден од условите за добивање лиценца за настап во европските купови за следната сезона. Сето ова поради ...
| | веќе видена | слични

Европската фудбалска унија (УЕФА) очекувано по вторпат ги одложи бараж натпреварите за пласман на Европското првенство што наместо летово ќе се одржи следното ...
| | веќе видена | слични

Сигурно дека фудбалот кој според многумина е „најважната споредна работа во светот“, е најпогодениот спорт од пандемијата на Корона вирусот. Затоа денеска, ...
| | веќе видена | слични

УЕФА денес одлучи дека приоритет ќе биде да се завршат националните првенства и потоа да се играат натпреварите од Лигата на шампионите и Лига Европа. УЕФА ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 500 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Владата уште еднаш ги потсетува граѓаните за новите мерки. Од денеска, велат оттаму, стартува Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија ...
сите 255 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 148 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Многумина се прашуваат кога ќе заврши оваа сезона, УЕФА понуди две опции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: