Заев за Сител: Компаниите кои лани оствариле голема добивка, а сега се погодени од кризата да дадат поголеми плати


Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во денешното гостување во вестите на Сител рече дека економските мерки кои ги предлага неговата партија се за директна помош ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Северозападната стопанска комора, Неби Хоџа истакна дека мерките кои Владата ги превзема за помош на македонското стопанство за справување со ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во вечерашното гостување во „Економски магазин“ рече дека вториот економски сет на мерки е донесен по опсежна анализа. Вели ...
| | веќе видена | слични

Министерот информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски за “Утрински брифинг“ рече дека ако продолжи кризата со корона вирусот, во следните месеци ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за моменталната состојба со Ковид 19 ...
| | веќе видена | слични

За месеците април и мај сите имнувани и избрани лица на државни функции ќе добијат минимална плата од 14.500 денари. Но, овој пакет мерки за кратење на платата ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Стопанската комора на Сверозападна Македонија, Неби Хоџа во гостувањето на Топ тема истакна дека компаниите не се задоволни од сетот економски ...
| | веќе видена | слични

Неби Хоџа претседател на Комората на Северозападна Македонија на денешната Топ Тема на Телма телевизија во која гостуваше и премиерот Спасовски, а во врска со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 301 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу разговараше со девојката од Штип, жртва на насилничкото однесување на две млади млади момчиња. Во разговор со новинарот, младата ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 507 | | | веќе видена

Прилепчанецот Рубин Лефтер, денеска го објави следното: Прикјатели, пред неколку часа ми е соопштено дека сум позитивен на корона вирусот. Моментално сум ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев за Сител: Компаниите кои лани оствариле голема добивка, а сега се погодени од кризата да дадат поголеми плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: