По првите два случаи на коронавирус Прилеп од утре го затвора градскиот пазар


По потврдата дека во Прилеп се евидентирани првите два случаи на заразени од коронавирусот, прилепскиот кризен штаб ги заостри превентивните мерки во градот. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прилепскиот градски пазар ќе се отвори по неколкудневното затворање зашто предизвикува навалици пред маркетите и пиљарите, одлучи прилепскиот кризен штаб. За ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Струмица се отвораат зелените пазари за продажба на земјоделски производи, но со посебни услови за работа, соопшти Општината откако Општинскиот штаб за ...
| | веќе видена | слични

Струмица воведува дополнителни мерки за заштита од ширењето на корона вирусот. По наредба на општинскиот штаб за заштита и спасување јавното претпријатие за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 247 | | | веќе видена

Штипското основно јавно обвинителство побара казна за жител на овој град на кој откако му бил направен тест за коронавирус, го напуштил домот и отишол на ...
сите 398 | | | веќе видена

Натепаната девојка од Штип на новинарот Фуркан Салију му раскажа низ што минала кога двете момчиња брутално ја малтретираа и видеото го објавија на социјалните ...
сите 78 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена

Велешанец кој бил однесен со брза помош на клиниката за инфективни болести во Велес не бил примен од дежурниот персонал за по неколку часа состојбата нагло да ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По првите два случаи на коронавирус Прилеп од утре го затвора градскиот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: