OLD BUT GOLD (12.08.2009 Македонија – Шпанија) Македонска перфекција од 33 минути! (ВИДЕО)


На отворањето на новата северна трибина на Арената во Скопје, вечерта на 12 август 2009 година, на гости ни дојде Шпанија. Селекција која во тој момент беше ...
| | веќе видена | слични

На 16. Октомври 2002 година репрезентацијата на Македонија одигра одличен натпревар во Саутемптон против Англија. Македонија два пати водеше против Англија, а ...
| | веќе видена | слични

Енис Барди беше гостин на клупската телвизија на Леванте и во интервју што клубот го објави на својата интернет-страница вели дека едвај чека да почне повторно ...
| | веќе видена | слични

На 6 октомври 2017 година, нашата фудбалска репрезентација со тие 1:1 на гости кај Италија, го постигна еден од најголемите резултати на гостувањата во нашата ...
| | веќе видена | слични

На 29.јули 2010 година Работнички имаше прилика да игра против еден од најголемите светски клубови, Ливерпул. Разбирливо Градски беше преполн за да се види ...
| | веќе видена | слични

Тој 11 октомври 2016 година ќе биде запишан со златни букви во мак – фудбалот. Таа вечер нашата млада репрезентација, пред 20.000 гледачи на Арената во Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Многумина од вас сигурно ја знаат приказната за Дарко Панчев, а ние сега во недостаток на спорт ќе ве потсетиме на истата. Воедно ова е прилика за некој што не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 170 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 333 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена

На прес конференцијата на министерката за финансии, со реакција се огласи опозициската ВМРО ДПМНЕ. Во реакцијата се вели: „Владата предлага поддршка на ...
сите 424 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 136 | | | веќе видена

Вкупно 563 лица починале во Велика Британија од новиот коронавирус во последните 24 часа, со што вкупниот број на смртни случаи во земјата сега изнесува 2.352. ...
сите 469 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Во услови кога се соочуваме со справување со заканата од ширење на пандемијата со КОВИД-19, заради која имаме и вонредна ...
сите 8 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

OLD BUT GOLD (12.08.2009 Македонија – Шпанија) Македонска перфекција од 33 минути! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: