#Седидома и не го пропуштајте ова: КК Гостивар – Кочани Деликатес 1994 година


Во вечно студената и преполна сала „Младост“ во Гостивар, во ракмите на 19-тото коло од Првата А-1 Мак партнер лига се сретнаа екипите на КК Гостивар и лидерот ...
| | веќе видена | слични

Многумина од слушање ги раскажуваат овие натпревари како самите да ги гледале, но само некои од повозрасните љубители на кошарката од Гостивар може да се ...
| | веќе видена | слични

Зоран Михајлов Ако ги прелистуваме страниците на македонската ракометна историја ќе сретнеме многу имиња што одиграле значајна улога во развојот на ракометот. ...
| | веќе видена | слични

Подготви: Марија Ковачева „Ретрото“ никогаш не излегува од мода особено ако станува збор за нешто сензационално, незаборавно…Во денови без спорт поради ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 530 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 80 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 540 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Со вкупно осум од 30 лица кои досега починаа од Ковид-19 во Македонија Куманово е град кој досега има најмногу жртви од коронавирусот кај нас. Вчера јавноста ...
сите 209 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

#Седидома и не го пропуштајте ова: КК Гостивар – Кочани Деликатес 1994 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: