(ВИДЕО) Следете ја моменталната состојба со коронавирусот


Поради корона вирусот многумина носат заштитни маски, но оние кои носат очила имаат дополнителен проблем- поради маската очилата им се замаглуваат. Причина е ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот ги зафати сите континенти на ппланетата земја освен Антартикот, но сепак не ги инфицира сите пациенти подеднакво. Во видеото подолу од „Слободен ...
| | веќе видена | слични

Многумина кои во последниве денови поради вирусот носат медицински маски, се соочуваат со проблем кој само наизглед изгледа нерешлив. Имено, луѓето кои мораат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 540 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 195 | | | веќе видена

Мажот е татко на инфицирано лице кое пред неколку дена е примено во ЈЗУ Општа болница Велес откако останатите членови на семејството се изолирани во домашни ...
сите 316 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Следете ја моменталната состојба со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: