Виц: Плавушата и компјутерот

Се женел лавот и правел свадба, па ги поканил сите животни на веселбата. Оди глушецот на свадбата, му го дава подарокот во плик и му вели: Еве, брату, повели ...
| | веќе видена | слични

Прават муабет двајца притвореници: Зошто те притворија? За вооружен грабеж. Тебе? Излегов во неделата кај 5 часот попладне да си купам цигари. Животиште!
| | веќе видена | слични

„Чекај сега, да резимираме“, му вели Перо на Трпе, „според одредбава за карантин, смеам да одам само до продавница да испазарам, да ги платам сметките и да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција апелираше сите пациентки кои доаѓаат на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје да ...
сите 250 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг го најави дневниот ред на утрешниот министерски совет, кој за првпат ќе се одржи на видео-конференција ...
сите 302 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Виц: Плавушата и компјутерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: