Се урна руски воен школски авион, пилотот загина


Болницата денеска е поставена за лекување на пациентите со коронавирус во Бергамо. Според руското Министерство за одбрана (МО), болницата се очекува да прима ...
| | веќе видена | слични

Припадници на руските воени сили заедно со италијанските карабиљери интензивно вршат дезинфекција во делови од италијанската област Ломбардија која е ...
| | веќе видена | слични

Руските воени специјалци, заедно со италијанските колеги, дезинфицирале три дома за стари лица во северната италијанска покраина Ломбардија, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Руски воени виролози пристигнаа во Италија за да им помогнат на лекарите во Ломбардија во борбата против коронавирусот, соопштено е денес од руското ...
| | веќе видена | слични

Руските воени пилоти ги усовршија своите вештини во управувањето на моментално најмодерните авиони од петта генерација со кои располага руското воено ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на прес-конференцијата на која што заедно со претседателот на Владата Оливер Спасовски и со д-р Владимир Микиќ од ...
сите 616 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од ...
сите 213 | | | веќе видена

Три лица ноќеска починаа од компликации предизвикани од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.Едниот од починатите е од Кочани, а двајца се од Тетово.Со ова, ...
сите 516 | | | веќе видена

Регистрирани се 63 случаи на заболување меѓу здравствени работници, објави вечерва Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Пријавени се вкупно 15 нови случаи на ...
сите 146 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 135 | | | веќе видена

Почна со работа владиниот кол центар за компаниите и за граѓаните, кои со повик на бројот 02/324-8040, ќе можат да ги добијат сите информации за економските и ...
сите 411 | | | веќе видена

На дебатата најавени се обраќања на претседателот на државата Стево Пендаровски, техничкиот премиер Оливер Спасовски и шефот на канцеларијата за врски на НАТО ...
сите 200 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во неколку наврати потенцираше дека се вршат голем број на тестирања, односно дека досега се направени помеѓу 4000 и 5000 ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се урна руски воен школски авион, пилотот загина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: