ЕЦДЦ: Има надеж, но не е сосема сигурно дека вирусот ќе исчезне во летниот период

6 копии

Не е сосема сигурно дека новиот коронавирус ќе исчезне во текот на летото, соопшти денеска Европската агенција за контрола и спречување на болестите – ЕЦДЦ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од почетокот на јануари 2020 година, Европскиот центар за превенција и контрола на болести (ЕЦДЦ) спроведува редовни проценки на ризик на коронавирус, кои беа ...
| | веќе видена | слични

Доколку вирусот продолжи да се шири со сегашното темпо, наскоро може да се случи дека во повеќето земји-членки на ЕУ ќе нема доволно кревети во единиците за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Летните температури веројатно нема да го запрат ширењето на коронавирусот, а доколку вирусот продолжи да се шири со сегашната стапка, наскоро може да биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕЦДЦ: Има надеж, но не е сосема сигурно дека вирусот ќе исчезне во летниот период

Од:
До кого (е-маил):
Порака: