Јубилејно петто и прво виртуелно издание на „Крикот на жената“

Дела забележани на видеа од познати поети, поетеси, сликари, сликарки, актери, актерки, музичари и музичарки од Македонија, Албанија, Италија, САД, Словенија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ХАЕМУС во соработка со Поетри Слем Македонија го отвори конкурсот за доставување на видео со слем поезија на тема „Сподели го твоето наследство“. Настанот ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Венко Филипче, министерот за здравство, објави дека во последните 24 часа починати се петмина од корона вирусот, од кој четворица на Клиниката за инфективни ...
сите 197 | | | веќе видена

Согласно новите мерки за забрана за движење кои на сила стапуваат од денеска во 16 часот, Владата донесе дополнување во однос на домашните миленици.„На сите ...
сите 297 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 7/8 април по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 ...
сите 320 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 118 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши влезе во војна со угостителите по вчерашната прес-конференција на која тие порачаа дека нема да ги користат државните ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јубилејно петто и прво виртуелно издание на „Крикот на жената“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: