Тројца од Радовиш не ги почитувале препораките – им се закануваат парични казни

Основното јавно обвинителство Радовиш поднесе предлози за издавање казнен налог против три лица кои не постапиле според здравствените прописи за време на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полициската станица во Неготино до Основното јавно обвинитeлство Кавадарци достави кривични пријави за 22 лица, од кои 20 полнолетни и две деца, кои што во ...
| | веќе видена | слични

Парична казна за скопјани кои не почитувале полициски час. Имено, Основното јавно обвинителство Скопје вчера попладне поднесе предлог за издавање казнен налог ...
| | веќе видена | слични

Основниот суд во Струмица изрече казни од по три илјади евра во денарска противвредност на десетмина граѓани кои не ја почитувале забраната за движење, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе предлози за издавање казнени налози против две лица за сторено кривично дело – Непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Штип поднесе предлог за издавање казнен налог против 32-годишен жител на селото Уларци поради непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични

Од ЈО соопштија дека сите обвинети во различни периоди и на различни локации во Скопје биле затекнати додека не ја почитувале Одлуката за забрана и посебен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
сите 658 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров упатија честитки по ...
сите 166 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 226 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 24 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца од Радовиш не ги почитувале препораките – им се закануваат парични казни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: