Јунајтед како „зебри“ следната сезона на гости

Тековната сезона допрва треба да заврши, но деталите за новите дресови за претстојната сезона се веќе познати. „Адидас“ останува спортски бренд, „Fly Emirates“ ...
| | веќе видена | слични

Иако уште не се знае дали оваа сезона ќе биде завршена, Реал Мадрид веќе се подготвува за следната 2020/21. Според некои сајтови, веќе е познат дизајнот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче информира дека денеска починале тројца пациенти од корона вирусот. Во неговата објава на Фејсбук, Филипче наведува дека ...
сите 621 | | | веќе видена

Додека Македонија тоне во корупција и не прогласија за хибриден режим, владата единствено се фали дека сме членка на НАТО, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 138 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ јавно прашува што договорил Зоран Заев и дали е точно дека ги прифатил сите барања од бугарската држава врзани со историјата и македонскиот јазик?- ...
сите 278 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 206 | | | веќе видена

„Македонското здравство реагираше навремено и добро се справи со пандемијата со коронавирусот.Состојбата со епидемијата на коронавирусот е под контрола. Бројот ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јунајтед како „зебри“ следната сезона на гости

Од:
До кого (е-маил):
Порака: