Сопственикот на НХЛ тимот Бостон бруин  „тежи“ милијарди, а ги отпушта вработените

Управата на ТД Гарден им испратила писмо на вработените со наслов „Оперативен учинок на коронавирусот“ во кој ги известува работниците дека не се потребни се ...
| | веќе видена | слични

Сопственикот на Лос Анџелес Лејкерс, Стив Балмер донираше фантастични 25 милиони долари за борбата против КОВИД-19. Поранешниот извршен директорт на Мајкрософт ...
| | веќе видена | слични

Десет милиони од овие донирани средства се за медицинскиот одел од Универзитетот во Вашингтон, за да се забрза процесот на тестирањата на вакцина против ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сопственикот на Лос Анџелес Клиперс и поранешен директор во Мајкрософт, Стив Балмер донира 25 милиони долари за борба против коронавирусот. Парите ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Сопственикот на НБА тимот Лос Анџелес клиперс, Стив Болмер, донираше дури 25 милиони долари за борба против пандемијата од коронавирусот Ковид-19. Болмер е ...
| | веќе видена | слични

Фертита е сопственик, претседател и извршен директор на Landry`s Inc, еден од најголемите ланци на ресторани во САД, а магазинот „Форбс“, богатството на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг го најави дневниот ред на утрешниот министерски совет, кој за првпат ќе се одржи на видео-конференција ...
сите 359 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 266 | | | веќе видена

По повод објавените информации во медиумите за примена на мерки за помош на економијата преку интервенција во вториот столб од пензискиот систем на Република ...
сите 590 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 308 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопственикот на НХЛ тимот Бостон бруин  „тежи“ милијарди, а ги отпушта вработените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: