Германци произведуваат опрема за брзо тестирање на коронавирусот


4 копии
7 копии

Американската компанија за производство на електрични возила и чиста енергија, „Тесла, соопшти дека бесплатно ќе испорачува респиратори и друга потребна опрема ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шведскиот произведувач на мебел „Икеа“ објави дека почнува со производство на заштитна опрема за болниците за да го надомести недостигот од истите во рамки на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фабриката на компанијата "Qiagen" во Хилден кај Келн, која произведува тестови за COVID-19, го зголемила производството на милион и пол тестови месечно. Тестот ...
| | веќе видена | слични

Фабриката Кијаген во Хилден во близина на Келн едвај успева да ја исполни сегашната побарувачка. Таа биотехнолошка компанија прави опрема за молекуларна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во моментов еден инфектолог од Куманово е заболен од Ковид-19, а еден од Штип е во самоизлоација, одговори на прашање на денешната прес конференција ...
сите 774 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 180 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 298 | | | веќе видена

Многу е тешко за економските аналитичари, вклучително и за меѓународните финансиски институции, да ги предвидат случувањата за време на кризата со епидемијата ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германци произведуваат опрема за брзо тестирање на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: