Пандемијата на коронавирусот ја прокоментира единствениот жив Шпанец кој го преживеал шпанскиот грип, денес има 105 години


Пена имал само четири години кога шпанскиот грип во 1918 година ја погодил Луарка, место кадешто живеел, а грипот однел 500 животи, што е една четвртина од ...
| | веќе видена | слични

Луиза Васкез де Силва, родена пред 110 години во гратчето Понтеведра на северот на Шпанија, го преживеала шпанскиот грип и граѓанската војна, а сега е уверена ...
| | веќе видена | слични

Лујза-Лулу Васкез де Силва е родена пред 110 години е родена во Понтеведра, а денес е најстариот жител на тој град со 83.000 жители на северот на Шпанија, во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во моментов еден инфектолог од Куманово е заболен од Ковид-19, а еден од Штип е во самоизлоација, одговори на прашање на денешната прес конференција ...
сите 774 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 192 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 298 | | | веќе видена

Почнувајќи од 20 март, односно кога почнуваат да се чувствуваат ефектите од здравствените мерки преземени за спречување на ширење на корона вирусот, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Во Србија во изминативе 24 часа се зголемува бројот на тестирни лица и од 810 новотестирани, позитивни на коронавирусот се 160 лица, со што од 4371 тестирани ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандемијата на коронавирусот ја прокоментира единствениот жив Шпанец кој го преживеал шпанскиот грип, денес има 105 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: