Филипче: Двајца пациенти на инфективна ставени на новата терапија, апелирам граѓаните да не ја земаат на своја рака


Двајца пациенти на Инфективната клиника се ставени на новата терапија, која е комбинација што ја содржат лековите хидроклор и азитромицин, потврди министерот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Многу малку знаеме за КОВИД-19, инфекцијата и болеста се сериозно непредвилдиви – само тоа е сигурно. Сепак, досегашното искуство покажа дека 80 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Компликациите кај дел од пациентите со Ковид 19, кои завршуваат фатално се заради задоцнето барање лекарска помош. Дел од граѓаните кријат дека имаат симптоми, ...
| | веќе видена | слични

Во време на пандемија од КОВИД-19 два лека се актулени во Македонија, па и на светско ниво – едниот е од групата на антималарици, тоа е хидроксихлорокин, а ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Доктор Андон Чибишев на денешниот LiveChat на ВМРО-ДПМНЕ говореше за актуелната ситуација со корона вирусот. Доктор Чибишев укажа дека социјалните мрежи се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца заболени од коронавирус почнаа да ја добиваат експерименталната терапија комбинација на лек против маларија и антибиотик. Министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Двајца пациенти со коронавирус на Клиниката за инфективни болести се ставени на комбинирана терапија со лековите хидроклор и азитромицин, познат како сумамед, ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на тоа што официјално завршија сите постапки, во комисиите, во Агенцијата за лекови, денеска двајца пациенти на Инфективната клиника веќе се ставени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само Словенија има повеќе од нас, а во светот сме меѓу првите 30 до 40 држави, рече министерот за здравство во интервју за Гласот на Америка Глас на Америка: ...
сите 678 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Руското Министерство за надворешни работи издаде соопштение со кое се обиде да го омаловажи и потцени неодамнешното зачленување на Македонија во НАТО, наведува ...
сите 261 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против четири лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување ...
сите 544 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 291 | | | веќе видена

Суштината е како најбезолно да ја поминеме оваа работа со корона вирусот. Бројот на инфицирани од корона вирусот е се поголем. Денес имаме алармантен податок ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 441 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Двајца пациенти на инфективна ставени на новата терапија, апелирам граѓаните да не ја земаат на своја рака

Од:
До кого (е-маил):
Порака: