Донација на битолските јавни претпријатија

Седумчленна екипа од младинскиот клуб на Црвениот крст од Гевгелија се вклучи во акцијата за помош на стари, изнемоштени и болни лица кои можат од нив да ...
| | веќе видена | слични

Волонтерите на битолскиот Црвен Крст се постојано на терен, после воведувањето на телефонските броеви на кои можат да се јават ранливите групи граѓани кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Станарите на Домот за стари „Аеродром”, како и дежурните вработени во СВР – Скопје, добија заштитни маски и ракавици од мобилните тимови на Општина Аеродром и ...
| | веќе видена | слични

– Се помага на најранливите групи, стари и изнемоштени лица, семејства со лице со попреченост, хронично болни и граѓани во изолација. Примарната цел е овие ...
| | веќе видена | слични

Мобилните тимови на Општина Карпош и Црвениот крст, изминатиов период посетија повеќе од 50 домаќинства и им обезбедија соодветна услуга (набавка на храна, ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 26. март 2020 (Inpress) – Имајќи ги предвид препораките за заштита и за превенција од новиот Коронавирус, охридскиот Црвен крст со своите мобилни тимови ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерството за труд и социјална политика ја информира јавноста дека се формирани мобилни тимови на Црвен крст чија задача е да вршат неопходна набавка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Дупката во буџетот постојано се поместува, од 1 милијарда и 200 милиони евра за која Заев збореше до пред некој ден, вчера велат дека стана 2 милијарди па ќе ...
сите 213 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донација на битолските јавни претпријатија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: