Инцидент пред ресторан во Тетово: Уапсени две лица

5 копии

Струга, 31. март 2020 (Inpress) – Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „непостапување според здраствените прописи за време на епидемија“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против Д.Х.К.(35) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични

Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против А.Ц.(30) и Б.Б.(28) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
| | веќе видена | слични

Десет лица добиле кривична пријава откако биле фатени дека се шетаат за време на полицискиот час во Македонија, информира МВР. Одделението за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, ОВР Дебар поднесе кривична ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одделението за внатрешни работи во Дебар поднесе кривична пријава против дебранец за непочитување на мерката за ограничено движење. – Кривична пријава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 629 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 374 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 381 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инцидент пред ресторан во Тетово: Уапсени две лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: