Албумот „Хроник“ на Др. Дре ќе биде додаден во библиотеката на Американскиот Конгрес

Албумот од 1992 година ќе се придружи на Витни Хјустон и „Вилиџ Пипл“ во овогодишните архивирани изданија. „Хроник“ е првиот соло албум на Др. Дре, откако тој ...
| | веќе видена | слични

„Лошата вест е дека сите ние сме потенцијални жртви, но добрата вест е дека сите ние сме потенцијално решение“, велат музичарите во песната во која се говори ...
| | веќе видена | слични

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албумот „Хроник“ на Др. Дре ќе биде додаден во библиотеката на Американскиот Конгрес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: