Ким насред пандемијата го зголемува богатството, луѓето бесни: Навистина ли немаш доволно пари?

Новиот потег на Ким Кардашиан наишол на осуда кај огорчените луѓе кои не криеле што мислат. Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан на социјалните мрежи го споделила ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот производител на луксузни автомобили „Ламборгини“ претвори некои оддели во својата фабрика „Сант’Агата болоњезе“ во погони за производство на ...
| | веќе видена | слични

Лери Дејвид им порача на 'идиотите' кои не го почитуваат социјалното дистанцирање да гледаат ТВ. „Очигледно, некој ме наговори на ова, бидејќи ова не е нешто ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот производител на луксузни автомобили Ламборџини се приклучи во борбата против пандемијата на коронавирусот и ќе произведува заштитни маски и ...
| | веќе видена | слични

Веројатно оваа млада новинарка од Си-ен-ен се шокирала поради тоа што го направил нејзиниот татко, а видеото го погледнале милион луѓе. Репортерката на ...
| | веќе видена | слични

Блокадите и построгите мерки воведени во Италија во текот на изминатите две недели наскоро треба да доведат до стабилизирање на пандемијата на коронавирус, но ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи сега речиси сите работиме од дома и имаме состаноци преку Скајп, веројатно сме сите свесни дека мора да ги држиме вратите заклучени, за да не не ...
| | веќе видена | слични

Ако во периодот на забрзано ширење на коронавирусот и здравствената препорака за самоизолација, вие или некој од вашата близина упорно се прави мангуп и „си ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Има две големи контрадикторности кај ВМРО ДПМНЕ, од една страна критикуваат како лошо се менаџира кризата, а ВМРО ДПМНЕ излезе со формално барање за ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска оствари работна средба и ги посети полициските службеници кои се распоредени на полициските пунктови во околината на Тетово и ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 196 | | | веќе видена

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
сите 332 | | | веќе видена

Неверојатен избор на гостин и тема на последната емисија 360 Степени на Алсат М во моменти кога се зголемува бројот на заразени и починати од Ковид19, кога ЈО ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ким насред пандемијата го зголемува богатството, луѓето бесни: Навистина ли немаш доволно пари?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: