РУСИЈА ЦЕЛОСНО ЗАПИРА СО РАБОТА: Путин прогласи неработна седмица од 28 март до 5 април!


Ситуацијата во светот со корона вирусот се развива драамично, изложувајќи ја на удар светската економија, истакнал денеска рускиот претседател Владимир Путин ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Руски воен транспортен авион пристигна во Њујорк, носејќи тони медицинска опрема и маски, помош за САД во борбтата против новиот коронавирус. Рускиот ...
| | веќе видена | слични

Практично, оние кои што веќе оздравеле од коронавирусот би можеле да бидат ‘лек’ за оние кои што се заразени... Научниците од рускиот Институт за хемиска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

САД е во војна со смртоносен вирус и следуваат две тешки недели во борбата против ширењето на болеста. Спасот е во рацете на граѓаните кои мораат да разберат ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин реши да ја одржи денешната средба со членовите на владата преку видеоконференција, соопшти Кремљ.Одлуката е донесена само ...
| | веќе видена | слични

Само еден ден откако е потврдено присуството на коронавирус кај директорот на болницата, кај кого Путин беше во посета минатата недела, одлуишено е рускиот ...
| | веќе видена | слични

Научниците од рускиот Институт за хемиска биологија и фундаментална медицина се подготвени за 30 дена да развијат лек за коронавирусот врз основа на крвта на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 500 | | | веќе видена

Македонија е во многу тешка состојба, тоа е резултат и на пандемијата, но и на неснаоѓањето на надлежните и одговорни лица. Во овие тешки моменти потребни се ...
сите 147 | | | веќе видена

Капацитетите на Градската општа болница „8 Септември“ се ставени во функција за потребите во справување со ширењето на инфекцијата на коронавирусот. Болницата, ...
сите 119 | | | веќе видена

Владата уште еднаш ги потсетува граѓаните за новите мерки. Од денеска, велат оттаму, стартува Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РУСИЈА ЦЕЛОСНО ЗАПИРА СО РАБОТА: Путин прогласи неработна седмица од 28 март до 5 април!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: