Угостителите бараат помош: 29.000 работни места доведени во прашање


Субјектите со претежна дејност угостителство ги затворија вратите по донесената уредба од Владата како резултат на опасноста од ширење на вирусната инфекција. ...
| | веќе видена | слични

Концептот за одложување на кредитите е добар, и тоа е помошта што треба на граѓаните и на фирмите да им ја понудиме во овој момент. Тоа е помош од државата, ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот премиер на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски во рамките на емисијата „Економски магазин“ на Алсат М во однос на економските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните и обезбедува приход за секој човек! Преку конкретни мерки за зачувување на секое ...
| | веќе видена | слични

Ако мерките на Владата можат да се сублимираат во неколку реченици тоа би било: кредити и поволности за фирмите, свеж капитал за банките, цела плата за ...
| | веќе видена | слични

Конфузни и без никакви пресметки – вака од ВМРО ДПМНЕ ги нарекуваат економските мерки за помош на бизнисот и граѓаните кои се погодени од корона кризата. Од ...
| | веќе видена | слични

Пакетот економски мерки кој вчера техничкиот премиер на владата на Република Македонија го промовираше како спас на економијата, која е на колена поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако Владата вчера го објави вториот сет мерки за справување со корона кризата, и по нивното објавување во Службен весник, Стопанската комора на Македонија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пациентите кои се потврдени позитивни на Ковид 19 не можат повеќе да се лекуваат во домашна изолација. Според новите упатства добиени од државата Србија тие ...
сите 587 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Починаа четири нови пациенти заболени од коронавирусот, пишува Алсат.Според нашите информации станува збор за пациенти од Куманово, Лабуништа (струшко), ...
сите 144 | | | веќе видена

Постојат претпоставки дека лицата кои што ја примиле БСЖ вакцината се поотпорни на корона вирусот. Ова ги истакна доктор Владимир Микиќ од Институтот за јавно ...
сите 184 | | | веќе видена

Општинските кризни штабови ќе определат маркети од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, а економските оператори кои се регистрирани да вршат ...
сите 165 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 133 | | | веќе видена

Туристичко угостителската комора на Македонија на прес-конференција објави дека илјадници угостителски објекти кои се дел од оваа комора нема да ги користат ...
сите 495 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите бараат помош: 29.000 работни места доведени во прашање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: