Заев: Одлуката на Брисел е потврда за напорите и реформите во последните 2,5 години


 Според него, успехот се должи на мудри одлуки, реформи во правосудството, безбедносните служби и јавната администрација, но потенцира дека без Преспанскиот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Европската комисија денеска најави програма за скратено работно време, за која ќе гарантираат земјите-членки, а која ќе им помогне на фирмите во најтешко ...
| | веќе видена | слични

„Ова е европската солидарност во акција. За Италија, Шпанија и другите. Ова е за иднината на Европа“, рече претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лејен, за овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ и комесарот за соседска политика и проширување на ЕУ, Оливер Вархеји, имаа денес телефонски разговор за помошта на ЕУ за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската Комисија најави дека се ослободуваат веднаш 38 милиони евра помош за Западниот Балкан за справување со здравствената криза и реалокација на 374 ...
| | веќе видена | слични

Освен овие 40 милиони евра за здравствента криза, ЕУ за Западен Балкан одвои и 374 милиони евра за справување со социо-економските последици. Од нив 66 милиони ...
| | веќе видена | слични

Шефот на европската дипломатија, Јозеф Борел упати порака до земјите од Западен Балкан дека нивната иднина е во ЕУ и дека Унијата е подготвена да ги поддржи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зад сите нас е една многу тешка недела во која на насловните страници и во нашите мисли доминираше пандемијата со коронавирусот и глобалните последици од неа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 400 | | | веќе видена

Попладнево околу 17 часот на инфективното одделение во велешката болница почина 61 годишна пациентка од Велес. Пациентката била во тешка здравствена состојба ...
сите 128 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Одлуката на Брисел е потврда за напорите и реформите во последните 2,5 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: