Заев: Одлуката на Брисел е потврда за напорите и реформите во последните 2,5 години


 Според него, успехот се должи на мудри одлуки, реформи во правосудството, безбедносните служби и јавната администрација, но потенцира дека без Преспанскиот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Европската комисија денеска најави програма за скратено работно време, за која ќе гарантираат земјите-членки, а која ќе им помогне на фирмите во најтешко ...
| | веќе видена | слични

„Ова е европската солидарност во акција. За Италија, Шпанија и другите. Ова е за иднината на Европа“, рече претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лејен, за овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ и комесарот за соседска политика и проширување на ЕУ, Оливер Вархеји, имаа денес телефонски разговор за помошта на ЕУ за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската Комисија најави дека се ослободуваат веднаш 38 милиони евра помош за Западниот Балкан за справување со здравствената криза и реалокација на 374 ...
| | веќе видена | слични

Освен овие 40 милиони евра за здравствента криза, ЕУ за Западен Балкан одвои и 374 милиони евра за справување со социо-економските последици. Од нив 66 милиони ...
| | веќе видена | слични

Шефот на европската дипломатија, Јозеф Борел упати порака до земјите од Западен Балкан дека нивната иднина е во ЕУ и дека Унијата е подготвена да ги поддржи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зад сите нас е една многу тешка недела во која на насловните страници и во нашите мисли доминираше пандемијата со коронавирусот и глобалните последици од неа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 663 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 179 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 224 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 184 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 452 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Одлуката на Брисел е потврда за напорите и реформите во последните 2,5 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: