Д-Р КАЛКОВАЛИЕВ: И пациенти и лекари, заедно сме во оваа приказна! Но, ќе победиме!

Апел на доктор Калковалиев: Пред да лекувате некого, прашајте го дали е подготвен да се откаже од нештата кои го направиле болен? - Хипократ Односот лекар - ...
| | веќе видена | слични

 „Почитувајте ги доследно сите препораки кои се даваат и само заедно ќе излеземе како победници. Победници од битката за која ќе знаат и многу генерации после ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести во Скопје починала една пациентка од Лабуништа на возраст од 65 ...
сите 829 | | | веќе видена

Преку видеоконференција утре ќе се одржи првиот состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО, на кој полноправно ќе учествува и ...
сите 237 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 288 | | | веќе видена

Кумановското основно јавно обвиунителство поднесе предлози за казни против три лица од овој град кои со намера да предизвикаат тепачка, го прекршиле ...
сите 285 | | | веќе видена

Додека државата, сите институции и граѓани се борат со здравствените и економски последици од коронавирусот, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ мора да ги ...
сите 146 | | | веќе видена

Во Штип се регистрирани два случаи на семејно насилство, во кои жртви се жени.Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека во првиот случај вчера ...
сите 390 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-Р КАЛКОВАЛИЕВ: И пациенти и лекари, заедно сме во оваа приказна! Но, ќе победиме!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: