Тајсон: Се забавував со некои луѓе, а потоа имав се*с со нивните мајки и сестри

Мајк Тајсон овие денови со некои изјави од минатото добива место во спортските медиуми, со оглед на тоа дека спортот е парализиран. Тајсон во 90-тите години го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мајк Тајсон засекогаш ќе остане запаметен како еден од најдобрите боксери во историјата, но истовремено и како еден од најпроблематичните спортисти кои го ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот боксер Мајк Тајсон зад себе има навистина турбулентно минато и живот во кој помина низ се и сешто. „Челичниот Мајк“ се смета за еден од најдобрите ...
| | веќе видена | слични

Мајк Тајсон, поранешен светски шампион во бокс во тешка категорија уште еднаш го шокираше светот. Тајсон беше нокаут машина и еден од најдобрите и најопасните ...
| | веќе видена | слични

Мајк Тајсон можевме да го видиме во едно навистина емотивно и необично издание на почетокот на овој месец додека даваше изјава за подакстот „Хотбоксин“, а сега ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Боксерската легенда Мајк Тајсон на 53 години признал дека во животот преживеал многу работи. Вртоглави успеси во кариерата му донеле многу работи за кои што ...
| | веќе видена | слични

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 627 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 334 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 230 | | | веќе видена

Од „Енфилд“ доаѓа неверојатна фотографија на која фудбалерите на Ливерпул го спуштија едното колено во чест на Афроамериканецот, Џорџ Флојд, кој беше убиен од ...
сите 374 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација ...
сите 172 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тајсон: Се забавував со некои луѓе, а потоа имав се*с со нивните мајки и сестри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: