ВМРО-ДПМНЕ: Нема да му честитаме на Заев, ЕУ да одреди Датум што поскоро


ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција објави дека нема да му честита на претседателот на СДСМ , Зоран Заев, за одобрувањето на преговорите за Македонија од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како се најдовме денес во оваа позиција, е поради лошо стратешко планирање. Недостаток на стратешка документација за справување со безбедносни закани. Еве на ...
| | веќе видена | слични

Еве на пример нашиот носечки документ во доменот на одбраната и безбедноста е националната концепција за безбедност која потекнува од 2003-тата година. Освен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

СДСМ и Филипче се во хаос и нема вистински мерки за зголемување на здравствените капацитети и заштита на животите на граѓаните и медицинскиот персонал. Бројот ...
| | веќе видена | слични

Бројот за заразени од корона вирус секојдневно се зголемува. Според последните податоци во државата има 44 нови случаи и 2 смртни случаи. Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
| | веќе видена | слични

Доктор Весна Јаневска беше гостин на денешниот Live Chat во организација на ВМРО-ДПМНЕ каде говореше за актуелната состојба во врска со корона вируте ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Доктор Весна Јаневска беше гостин на денешниот Live Chat во организација на ВМРО-ДПМНЕ каде говореше за актуелната состојба во врска со корона вирусот. ...
| | веќе видена | слични

Разговорите  на Live Chat се водат на тема „Вашите проблеми, заеднички до решенија“, а гостите одговараат и на прашања поставени од граѓаните. „Нашето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на прес-конференцијата на која што заедно со претседателот на Владата Оливер Спасовски и со д-р Владимир Микиќ од ...
сите 622 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од ...
сите 216 | | | веќе видена

Три лица ноќеска починаа од компликации предизвикани од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.Едниот од починатите е од Кочани, а двајца се од Тетово.Со ова, ...
сите 516 | | | веќе видена

Регистрирани се 63 случаи на заболување меѓу здравствени работници, објави вечерва Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Пријавени се вкупно 15 нови случаи на ...
сите 146 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 135 | | | веќе видена

Почна со работа владиниот кол центар за компаниите и за граѓаните, кои со повик на бројот 02/324-8040, ќе можат да ги добијат сите информации за економските и ...
сите 409 | | | веќе видена

На дебатата најавени се обраќања на претседателот на државата Стево Пендаровски, техничкиот премиер Оливер Спасовски и шефот на канцеларијата за врски на НАТО ...
сите 199 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во неколку наврати потенцираше дека се вршат голем број на тестирања, односно дека досега се направени помеѓу 4000 и 5000 ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да му честитаме на Заев, ЕУ да одреди Датум што поскоро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: