Ниту Facebook не е имун на коронавирусот

Во услови кога пандемијата предизвикана од ширењето на новиот корона вирус не знае за граници и во голем степен ја зафаќа и нашата земја треба заедно да се ...
| | веќе видена | слични

Властите ширум светот очајно се борат да го намалат ширењето на коронавирусот, додека потврдените случаи веќе надминаа и 400.000 заразени, а бројката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 372 | | | веќе видена

Албанските медиуми, без исклучок, ја преноса веста за официјалното полнопрвно членство на Северна Македонија во НАТО Алијансата. Една од најгледаните телевизии ...
сите 241 | | | веќе видена

Наќе Чулев, министерот за внатрешни работи, по реакцијата на битолчани дека во центарот на градот се сместени повратниците од Малта во државен карантин иако во ...
сите 493 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 297 | | | веќе видена

Во Шпанија вкупно заразени се 72,248 лица, додека тој број во петок изнесувал 64.059...Број на починати од корона вирус во Шпанија во тек на една ноќ пораснал ...
сите 502 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ниту Facebook не е имун на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: