“Awakening Consciousness ” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ сега достапна и на Амазон


Книгата и официјално се продава на најпозната платформа во светот за купување онлајн – Амазон Англиската верзија на една од најпопуларните и најпродаваните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Романот „Барутни облаци“ од македонскиот автор Бранислав Ѓорѓевски е преведен и издаден на германски јазик. Под насловот „Pulvershcwaden“ романот „Барутни ...
| | веќе видена | слични

Професорот Никола Шулевски кој е доктор на науки по онлајн учење бесплатно им нуди помош на наставниците и професорите за совладување на конференцискиот сервис ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 400 | | | веќе видена

Попладнево околу 17 часот на инфективното одделение во велешката болница почина 61 годишна пациентка од Велес. Пациентката била во тешка здравствена состојба ...
сите 128 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Awakening Consciousness ” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ сега достапна и на Амазон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: