Плашел луѓе и лижел производи во продавница: `Кој уште се плаши од коронавирусот?`

Маж кој се снимал како лиже производи во супермаркет велејќи "кој уште се плаши од коронавирусот" сега е во притвор. Полицијата во Вирџинија го уапсила овој ...
| | веќе видена | слични

Српската полиција во Лесковац уапсила 34-годишен маж од околината на градот под сомнение дека им се заканувал на полициските службеници на „Фејсбук“.Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Жена која намерно кашлала на храна во продавница во Пенсилванија ќе се соочи со кривична пријава, соопштила полицијата. Неименуваната жена влегла во ...
| | веќе видена | слични

Косовската полиција соошти денеска дека го уапсила лицето кое, преку социјалните мрежи, му се заканувало на претседателот на Косово Хашим Тачи, јави дописникот ...
| | веќе видена | слични

Жена која намерно кашлала на храната во продавница во Пенсилванија, ќе се соочи со кривична пријава, соопшти полицијата. Неименувана жена влегла во ...
| | веќе видена | слични

Жена која намерно кашлала на храна во продавница во Пенсилванија се соочува со кривична пријава, соопшти полицијата. Неименувана жена влегла во супермаркет и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жена од Пенсилванија во маркет намерно кашлала врз храна во вредност од 35.000 долари поради што веројатно ќе се соочи со кривична пријава, јави ...
| | веќе видена | слични

Жителка на американската сојузна држава Пенсилванија која намерно кашлала врз храна во вредност од 35.000 долари во супермаркет, ќе се соочи со кривична ...
| | веќе видена | слични

Жената, чиј идентитет не беше откриен, влегла во супермаркет во Хановер и почнала да кашла на пекарски производи, месо и други производи, напиша на Фејсбук Џо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вчерашната прес конференција на министерот за здравство, Венко Филипче и претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски беше изјавено дека ...
сите 263 | | | веќе видена

Во Институтот за јавно здравје од денеска, покрај постојното приемно одделение ќе функционира уште едно одделение за прием со лаборант и администратор со што ...
сите 322 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Последниот, вчерашен корона-биланс е 247 нови случаи, 321 оздравен пациент и 15 починати. Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од ...
сите 361 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 160 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 64 | | | веќе видена

Во тек е епидемиолошка анкета за контактите кои министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски ги имал деновиве. По ова ќе се знае точно кој ќе добие решение ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Плашел луѓе и лижел производи во продавница: `Кој уште се плаши од коронавирусот?`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: