Кинеско истражување: Лекот против маларија не е подобар од останатите со кои се лечи корона

Лекот проитв маларија Хидроксихлорокин, кој американскиот претседател Доналд Трамп го наведе како можно решение за лекување на коронавирусот, не е поефикасен ...
| | веќе видена | слични

Контроверзниот француски микробиолог Дидиер Раул убеди илјадници луѓе, вклучувајќи го и американскиот претседател Доналд Трамп, дека лекот за маларија, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Европската комисија денеска соопшти дека нема докази оти лекот за кој американскиот претседател Доналд Трамп зборувал за Ковид-19 е ефикасен против болеста ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија во вторникот соопшти дека нема докази дека лекот претставен од американскиот претседател Доналд Трамп како потенцијално чудо за лекување од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американското Министерството за здравство соопшти дека ФДА одобрил лекарите по потреба да им ги пропишуваат тие лекови на адолесценти и возрасни пациенти кои ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство соопшти дека ФДА даде зелено светло дека овие лекови како „пропишани од лекари на адолесценти и возрасни пациенти, кои биле ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

Дополнување на Одлуката за укинување на увозната давачка – царинската стапка за потрошен медицински материјал и за лекот „хлорокин“ (chloroquine), донесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 159 | | | веќе видена

Владата побара разрешување на Лидија Димова, дали се работи за правилен или популистички потег? Вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски ...
сите 222 | | | веќе видена

Кумановскиот хирург д-р Драган Тасевски почина како последица на коронавирусот, потврдија денеска од Општата болница во Куманово. Од Центарот за јаво здравје ...
сите 214 | | | веќе видена

Втор заеднички состанок на билатералните комисии од бугарскло-македонскиот мешовит комитет ќе има на 3 и 4 декември годинава, најави професорот Иван Илчев во ...
сите 396 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинеско истражување: Лекот против маларија не е подобар од останатите со кои се лечи корона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: