Јанушев: Наместо прес конференции, Владата и Филипче да го заштитат здравствениот персонал


12% од заболените со корона се лекари и здравствен персонал. Тоа значи само едно, дека оние кои се во прва линија во борбата со епидемијата се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ и Филипче се во хаос и нема вистински мерки за зголемување на здравствените капацитети и заштита на животите на граѓаните и медицинскиот персонал. Бројот ...
| | веќе видена | слични

Бројот за заразени од корона вирус секојдневно се зголемува. Според последните податоци во државата има 44 нови случаи и 2 смртни случаи. Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
| | веќе видена | слични

Директорот на градската општа болница „8 Септември“ Христијан Костов на ТВ 24 потенцираше дека болницата е одредена да влезе во борбата против новиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на ГОБ „8ми септември“, Христијан Костов, во денешното издание на дневникот во 17 часот потенцираше дека болницата е одредена да влезе во борбата ...
| | веќе видена | слични

Најголемата здравствена установа за болничко лекување на ниво на секундарна здравствена заштита во Скопје, Градската болница „Осми септември“ е целосно на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешниот „Live chat“ на ВМРО-ДПМНЕ организиран под мотото „Затоа што секој живот вреди“ гостуваше членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Орце ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 627 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 334 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 230 | | | веќе видена

Од „Енфилд“ доаѓа неверојатна фотографија на која фудбалерите на Ливерпул го спуштија едното колено во чест на Афроамериканецот, Џорџ Флојд, кој беше убиен од ...
сите 374 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација ...
сите 172 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанушев: Наместо прес конференции, Владата и Филипче да го заштитат здравствениот персонал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: