Боксерите и натаму се во Лондон, немале контакт со заболените Хрвати

Македонските боксери Гоце Јанески и Јасин Љама се уште се во Лондон, каде „заглавија“ по настапот на предолимпискиот турнир за ЛОИ во Токио. Двајцата загубија ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Изнудениот престој на македонската боксерска репрезентација составена од двајца учесници на квалификацискиот турнир за ЛОИ 2020 во Лондон продолжува. Гоце ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во моментов еден инфектолог од Куманово е заболен од Ковид-19, а еден од Штип е во самоизлоација, одговори на прашање на денешната прес конференција ...
сите 772 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 192 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 298 | | | веќе видена

Почнувајќи од 20 март, односно кога почнуваат да се чувствуваат ефектите од здравствените мерки преземени за спречување на ширење на корона вирусот, се ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Боксерите и натаму се во Лондон, немале контакт со заболените Хрвати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: