Портпарол на ЈСП: Детална дезинфекција на автобусите, возачите со маски и ракавици се одделени во кабините


Откако се воведени рестриктивните владини мерки за борба против Ковид 19, линиите градските автобуски линии „Сити турс“, како и 25, 25А и 25Б кои се обраќаат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Фото: Фактор (Вангел Тануровски) Најпрометните крстосници, булевари, градскиот парк, градскиот плоштад денеска беа празни среде бел ден во главниот град. Од 16 ...
| | веќе видена | слични

Патничкиот железнички сообраќај во земјава, викендов нема да се одвива, освен утринските возови од Велес и Кичево кон Скопје и тоа во сабота. Ова го соопштија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 150 | | | веќе видена

Oтстранети се недостатоците во критериумите кои ограничуваа искористување на економските мерките донесени од Владата во услови на пандемија, соопштија од ...
сите 163 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 315 | | | веќе видена

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности.За жал властите се фокусирани нивните изјави од типот ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Портпарол на ЈСП: Детална дезинфекција на автобусите, возачите со маски и ракавици се одделени во кабините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: