Газдата на Клиперси ја купи легендарната Форум Арена за 400 милиони долари во кеш


По пауза од 20 и повеќе години, се чини дека во Форум Арената во Лос Анџелес, одново ќе се игра кошарка, и тоа врвна кошарка. Деновиве Стив Балмер, газдата на ...
| | веќе видена | слични

Поранешната ѕвезда на Њујорк никс, Стевон Марбури, донираше 10 милиони заштитни маски за жителите на Њујорк. Познат како учесник во бројни хуманитарни акции, ...
| | веќе видена | слични

„Што и да се случи, јас сум од Бруклин“, изјави поранешниот американски кошаркар кој сега работи како тренер во клубот во Пекинг, „Кралски борци“.  „Да се ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот кошаркар на Њујорк никс, Стефон Марбери постигна договор со кинески производител на заштитни маски и е подготвен да донира 10 милиони маски на ...
| | веќе видена | слични

Десет милиони од овие донирани средства се за медицинскиот одел од Универзитетот во Вашингтон, за да се забрза процесот на тестирањата на вакцина против ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг го најави дневниот ред на утрешниот министерски совет, кој за првпат ќе се одржи на видео-конференција ...
сите 358 | | | веќе видена

Угостители, текстилни работници, трговци, па и новинари. На големо се множат алармите за најави за губење работни места во земјава поради Коронакризата. ...
сите 510 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 339 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 102 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Газдата на Клиперси ја купи легендарната Форум Арена за 400 милиони долари во кеш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: