КОРОНА БЛУЗ: Хрват секој ден со својот саксофон ги развеселува своите соседи (ВИДЕО)


Карантинот поради коронавирусот предизвика многу луѓе низ светот да ги покажат своите музички таленти на балконите, забавувајќи ги соседите за време на овие ...
| | веќе видена | слични

Еден жител на Ниш решил да им го разубави времето на своите сограѓани додека се во изолација.Тој на својата терара извади вистинско озвучување го зема ...
| | веќе видена | слични

Колку им е тешко на лекарите и медицинските лица ширум светот во текот на пандемијата на коронавирусот, секојдневно дознаваме преку бројните снимки и ...
| | веќе видена | слични

Веруваме дека ова видео навистина ќе ве насмее, а ни помалку ни повеќе истото доаѓа од Македонија... Досега сме виделе и слушнале секакви теории на заговор за ...
| | веќе видена | слични

Секој на свој начин се бори со изолација и мерките воведени за да се одбраниме од ширењето на коронавирусот. Момче од Риека кое е во домашен карантин го ...
| | веќе видена | слични

Човечката креативност и иновативност очигледно најмногу доаѓа до израз кога човештвото се најдува во кризна и вонредна ситуација. Така и во овие времиња, кога ...
| | веќе видена | слични

Додека трае домашната изолација фудбалерите бараат начин како побрзо да им помине времето. Поголем дел од нив времето го поминуваат играјќи ФИФА, најчесто тоа ...
| | веќе видена | слични

Додека болниците низ светот се подготвуваат да обезбедат што повеќе респираторни машини, некои доктори стануваат креативни за да им помогнат на своите ...
| | веќе видена | слични

Додека светот се бори со пандемијата од коронавирус, спортистите ширум светот објавуваат видеа како го поминуваат времето во изолација. Играчот на Ливерпул, ...
| | веќе видена | слични

Џејмс Милнер, фудбалерот на Ливерпул, треба да добие награда за забавување на фановите во овие тешки моменти додека во светот преовладува пандемијата со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОРОНА БЛУЗ: Хрват секој ден со својот саксофон ги развеселува своите соседи (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: