Доктор Борислав Калковалиев: „Почитувајте ги препораките и ќе излеземе како победници. И пациенти и лекари“

 „Почитувајте ги доследно сите препораки кои се даваат и само заедно ќе излеземе како победници. Победници од битката за која ќе знаат и многу генерации после ...
| | веќе видена | слични

Апел на доктор Калковалиев: Пред да лекувате некого, прашајте го дали е подготвен да се откаже од нештата кои го направиле болен? - Хипократ Односот лекар - ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Извесен период нашата држава е во крајно комплицирана состојба, со распуштено Собрание и со техничка Влада со мандат за организирање на предвремените избори ...
сите 633 | | | веќе видена

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 159 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 199 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното интервју за телевизијата 24 Вести објасни дека од ѓурѓовденската литија во Струга, која се одржа на 7 мај, ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доктор Борислав Калковалиев: „Почитувајте ги препораките и ќе излеземе како победници. И пациенти и лекари“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: