Volkswagen и Audi ги променија своите лога поради коронавирусот


4 копии

Соработката помеѓу Светската здравствена организација (СЗО) и претставници од „гејминг“ индустријата резултираше со кампањата #PlayApartTogether ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пораката на логото е ,,Да се држиме заедно, но да одржувамe дистанца”. АД ЕСМ секојдневно ги охрабрува своите вработени да ги почитуваат сите препораки на ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација заедно со гејминг индустријата започна голема кампања со цел да порача дека се препорачува да се играат видео игри додека ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација, владите ширум светот, а и многу популарни личности апелираат овие денови во медиумите и на социјалните мрежи на неопходно ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 30-ти март 2020 година, на ЈЗУ Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје е примена второротка од Куманово на возраст од 27 години која во 20:15 часот ...
сите 211 | | | веќе видена

Преку видеоконференција утре ќе се одржи првиот состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО, на кој полноправно ќе учествува и ...
сите 237 | | | веќе видена

Во Штип се регистрирани два случаи на семејно насилство, во кои жртви се жени.Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека во првиот случај вчера ...
сите 343 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 94 | | | веќе видена

Продолжува да расте бројот на здравствени работници, заболени со коронавирусот. “Регистрирани се 35 случаи на заболување меѓу здравствени работници. Од овој ...
сите 37 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Volkswagen и Audi ги променија своите лога поради коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: