Ограничувања и мерки од владата со важност од 25.03.2020 година

6 копии

Одлуката со која се забранува влез и излез од и во подрачјето на територијата на општина Куманово со градски и меѓуградски патнички и железнички патнички јавен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на Република Северна Македонија на денешната 29-та седница донесе заклучок да ја информира јавноста дека одлуката со која се забранува влез и излез од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Македонската Влада претпладнево објави јавен повик за интервентна набавка на заштитни маски со цел спречување на последиците од коронавирусот за време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот ...
сите 379 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ изјави дека сега кога се обезбедени пари за закрепнување на економијата по кризата со корона пандемијата , владата нема да ...
сите 71 | | | веќе видена

Претседателот на партијата и кандидат за градоначалник на Тетово, Билал Касами посочи дека Движење Беса има проекти и планови за сите проблеми со кои се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ограничувања и мерки од владата со важност од 25.03.2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: