Претседателот на Косово ја поздрави одлуката на ЕУ за отворање на преговори со С.Македонија и Албанија

Претседателот на Косово Хашим Тачи ја поздрави вчерашната одлука на Европската унија за отворање на преговори со Северна Македонија и со Албанија, оценувајќи ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Во време на сериозна светска здравствена криза, Република Северна Македонија пишува нова историја, после долги години конечно оствари една од стратешките ...
| | веќе видена | слични

Нашата држава 30 земја членка на најмоќниот, најзначајниот военобезбедносен сојуз на светот - НАТО алијансата. Граѓаните на Македонија денес се еднакви и рамо ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонското знаме гордо се вее пред седиштето на НАТО заедно со знамињата на останатите 29 членким напиша лидерот на СДСМ, Зоран Заев. -Ова е реализација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
| | веќе видена | слични

Во овие тешки моменти, кога се соочуваме со пандемија од коронавирусот, како држава, како граѓани имаме причина да бидеме горди. Ја исполнивме нашата стратешка ...
| | веќе видена | слични

Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија на сите граѓани им го честита официјалното станување 30. земја членка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 400 | | | веќе видена

Попладнево околу 17 часот на инфективното одделение во велешката болница почина 61 годишна пациентка од Велес. Пациентката била во тешка здравствена состојба ...
сите 128 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Косово ја поздрави одлуката на ЕУ за отворање на преговори со С.Македонија и Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: