Класификација на уринарната инконтиненција и правилен третман


Лекарите предупредуваат дека дебелите луѓе имаат поголема веројатност да заболат од коронавирус. Според студијата спроведена од Националната здравствена служба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мажите, постарите и хроничните пациенти се повеќе изложени на заболување на новиот коронавирус, покажуваат податоците од почетокот на епидемијата. Мажите не ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација соопшти дека 14 проценти од луѓето со „Ковид-19“, болест предизвикана од новиот коронавирус, развиваат тешка клиничка слика ...
| | веќе видена | слични

Иако овој смртоносен вирус ги напаѓа и двата пола еднакво, смртноста кај заразените жени е помала отколку кај мажите. Според обемната студија спроведена од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поголемиот дел од луѓето кои што се позитивни на коронавирусот покажале умерени симптоми, покажуваат податоците од Кина кои што биле направени во текот на ...
| | веќе видена | слични

Додека бројот на заразени лица се зголемува секојдневно, според анализата која Светската здравствена организација (СЗО) ја спровела во Кина, најранливи се ...
| | веќе видена | слични

Во последните неколку недели сме сведоци на големите гужви во маркетите, редиците пред помалите продавници за храна и пред аптеките. Се купува во паника, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Класификација на уринарната инконтиненција и правилен третман

Од:
До кого (е-маил):
Порака: