Владата на јавен повик ќе бара авиокомпанија која ќе ги превезува Македонците кои треба да се вратат


Согласно Уредбата со законска сила за организирање авионски превоз на македонски граѓани со моментален престој во странство за време на вонредната состојба, ...
| | веќе видена | слични

Без вода и храна и без можност да одат во тоалет...низ ваква голгота поминале македонските државјани кои вчера се вратија со хуманитарниот лет од Љубљана. Тие ...
| | веќе видена | слични

Снимателот Самир Љума од македонскиот документарец „Медена земја“ со две номинации за Оскар се јави на Фејсбук од државниот карантин во хотелот „Десарет“ во ...
| | веќе видена | слични

Актерката Вирџинија Ристеска е едно од лицата кои преку хуманитарните државни летови беа донесени во земјава, за подоцна да биде сместена во државен карантин. ...
| | веќе видена | слични

Славјанка Петровска, заменик-министерката за внатрешни работи, објави дека е започната постапка за евентуално сносење на одговорност кај некои полицајци од кои ...
| | веќе видена | слични

Македонка која се враќала во авионот кој од Загреб полета кон Македонија на Фејсбук го раскажува своето патешествие. Таа вели дека им кажале на аеродромот им ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата на јавен повик ќе бара авиокомпанија која ќе ги превезува Македонците кои треба да се вратат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: