ЈСП: Зголемен број на автобуси на одредени линии и термини на последни поаѓања


Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје информира дека од утре линиите 2, 5, 11, 22, 57, 61, 62, 63 и 67, во утринските часови ќе сообраќаат зголемен број на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Патничкиот железнички сообраќај во земјава, викендов нема да се одвива, освен утринските возови од Велес и Кичево кон Скопје и тоа во сабота. Ова го соопштија ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Поголем дел од патничките возови нема да сообраќаат во деновите за викенд (сабота и недела), информира Железници на Република Северна Македонија. Измената во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЖРСМ Транспорт АД Скопје ги извесува патниците дека, согласно Одлука на Владата на Република Северна Македонија, со која ограниченото движење во деновите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира дека денеска од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби со два негативни теста на Ковид-19 се испишани 3 ...
сите 558 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 155 | | | веќе видена

Преку појаснување на мерките, како и прилагодување на истите согласно потребите и барањата, владата ќе излезе во пресрет на угостителите, беше заклучено на ...
сите 249 | | | веќе видена

Бројот на заразени од коронавирусот во земјава продолжува да расте. До денеска до 10 часот се регистрирани 48 новозаразени и 4 излекувани пациенти. Меѓу ...
сите 188 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈСП: Зголемен број на автобуси на одредени линии и термини на последни поаѓања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: