Се продолжува важноста на потврдите на родители на деца до 10 години

Се продолжува важноста на претходно обезбедените потврди на име на родителот корисник на мерката за ослободување од работа поради грижа за дете со навршена ...
| | веќе видена | слични

Партијата Левица испрати допис до Владата и до Министрерството за труд и социјална политика со кој бара од работа да биде ослободен барем еден родител чие дете ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако добивме повеќе пријави дека родители со деца под 10 годишна возраст (кои не посетуваат градинка) не можат да бидат ослободени од работни активности, ...
| | веќе видена | слични

Десетици студенти кои до неодамна престојуваа во студентскиот дом „Кочо Рацин“ во Битола, денеска добиле известување дека вработените ќе им ги спакуваат ...
| | веќе видена | слични

Најбрзо што може ќе биде решен проблемот со жените на кои им истекува породилното отсутво во овој период, најави министерот за здравство Венко Филипче. Станува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На социјалната мрежа Фејсбук група од неколку стотина членови на групата „Мајки на трудничко“, основана за сите мајки на кои им истекува породилното отсуство, ...
| | веќе видена | слични

На Фејсбук има група од неколку стотина членови, „Мајки на трудничко“, основана за сите мајки на кои им истекува породилното отсуство, а поради настанатата ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Министерството за труд и социјална политика информира дека Владата донесе заклучок со кој се задолжуваат сите државни органи и институции, им се укажува на ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на својата 31-ва седница го разгледа барањето на Министерството за труд и социјална политика и донесе заклучок со која ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата донесе заклучок сите вработени лица кои на работа одат со придружба - потполно слепи лица, лица кои се движат со инвалидска количка и лица со умерена и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кардиолозите советуваат дека срцевите заболувања го зголемуваат ризикот при пандемија на КОВИД 19 и токму навремените информации и препораките се силно оружје ...
сите 427 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 504 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Како резултат на пандемијата со коронавирус и воведениот полициски час, Општина Карпош објавува Јавен повик и пријава за онлајн работа и достава на продукти од ...
сите 217 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 150 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се продолжува важноста на потврдите на родители на деца до 10 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: