Кинески доктор од Вухан: Во белите дробови на починатите најдовме леплива слуз


Аутопсиите што биле направени на починатите од коронавирусот во кинескиот град Вухан откриле информации од витално значење за клиничкиот третман на болеста. ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот може многу брзо да предизвика оштетување на белите дробови, предупреди шефот на торакална хирургија во универзитетската болница Џорџ Вашингтон во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Видеоснимката на белите дробови на заболен од Ковид-19 ја сподели американски доктор како предупредување до сите оние кои болеста не ја доживуваат сериозно и ...
| | веќе видена | слични

Универзитетската болница во Вашингтон неодамна објави 3Д видео од белите дробови на пациент со корона вирус. Во видеото се прикажани белите дробови на маж кој ...
| | веќе видена | слични

Болница од Вашингтон неодамна објави 3Д видео од бели дробови на пациент заразен со коронавирус. Видеото покажува големо оштетување на белите дробови на здрав ...
| | веќе видена | слични

Имено, споменатиот пациент немал никакви симптоми кога било утврдено дека има коронавирус и немал хронични здравствени проблеми освен висок крвен притисок. Тој ...
| | веќе видена | слични

Снимка која ја отсликува виртуелната реалност покажува колку брзо коронавирусот се шири по белите дробови и каква штета на нив предизвикува. Лекарите ставиле ...
| | веќе видена | слични

Останато

Почина 65-годишна жена од коронавирусот, информираше министерот за здравство Венко Филипче, нагласувајќи дека пациентката имала повеќе коморбидитети: хронично ...
сите 775 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски вчера го претстави вториот сет на економски мерки за справување со последиците од пандемијата на коронавирус. Обемниот пакет, ...
сите 379 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје вчера попладне поднесе предлог за издавање казнен налог против уште три лица поднесе, заради „Непостапување според ...
сите 288 | | | веќе видена

Додека државата, сите институции и граѓани се борат со здравствените и економски последици од коронавирусот, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ мора да ги ...
сите 149 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинески доктор од Вухан: Во белите дробови на починатите најдовме леплива слуз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: