Пејачка од САД зготви тавче гравче: Македонски пријатели, се надевам дека ве направив горди

Сара Ароесте, ладино пејачка од САД, која пред десетина дена престојуваше во Македонија, им се пофали преку Твитер на македонски пријатели со направеното тавче ...
| | веќе видена | слични

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, одговори на твитот на Карл Билт, шведски политичар и дипломат и копретседавач на Советот на Европа за надворешна политика и ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на ЕУ синоќа ја потврдија одлуката што во вторникот ја донесоа министрите за надворешни работи за почеток на пристапни преговори со Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција апелираше сите пациентки кои доаѓаат на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје да ...
сите 247 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ На 4 март оваа година, Фатиме Фетаи, екс Чарлиевиот ангел која неславно заврши како и другите од СЈО, и која повеќе се прослави со скапата ...
сите 163 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 309 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пејачка од САД зготви тавче гравче: Македонски пријатели, се надевам дека ве направив горди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: