„Виз Ер“ ги суспендира летовите од скопската база до 4 април

2 копии
6 копии
3 копии
14 копии
2 копии

„Изиџет“ е последниот меѓународен авиопревозник кој ги прекина сите летови поради пандемијата на коронавирусот, соопшти денеска авиокомпанијата, наведувајќи ...
| | веќе видена | слични

Компанијата денеска соопшти дека патниците со резервирани билети погодени од овие суспендирани летови кои ги направиле резервациите директно на wizzair.com или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Виз Ер најголемата ниско-буџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа, најави дека како резултат на пролонгираните забрани за патување на сите летови од ...
| | веќе видена | слични

Овие летови се резултат на соработката помеѓу „Wizz Air“ и Владата на Република  Македонија, / Првиот лет со кој се вратија македонските патници од Малта ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот конзулат во Њујорк препорача руските државјани во САД што е можно побрзо да се вратат во Русија „бидејќи постои можност САД да го затворат својот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 400 | | | веќе видена

Попладнево околу 17 часот на инфективното одделение во велешката болница почина 61 годишна пациентка од Велес. Пациентката била во тешка здравствена состојба ...
сите 128 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Виз Ер“ ги суспендира летовите од скопската база до 4 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: