„Виз Ер“ ги суспендира летовите од скопската база до 4 април

2 копии
6 копии
3 копии
14 копии
2 копии

„Изиџет“ е последниот меѓународен авиопревозник кој ги прекина сите летови поради пандемијата на коронавирусот, соопшти денеска авиокомпанијата, наведувајќи ...
| | веќе видена | слични

Компанијата денеска соопшти дека патниците со резервирани билети погодени од овие суспендирани летови кои ги направиле резервациите директно на wizzair.com или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Виз Ер најголемата ниско-буџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа, најави дека како резултат на пролонгираните забрани за патување на сите летови од ...
| | веќе видена | слични

Овие летови се резултат на соработката помеѓу „Wizz Air“ и Владата на Република  Македонија, / Првиот лет со кој се вратија македонските патници од Малта ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот конзулат во Њујорк препорача руските државјани во САД што е можно побрзо да се вратат во Русија „бидејќи постои можност САД да го затворат својот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 657 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 334 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 231 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација ...
сите 172 | | | веќе видена

Погребот на Џорџ Флојд, по чија насилна смрт започна бран на протести во САД, ќе се случи во четврток.Информациите ја објави гувернерот на Минесота, Тим ...
сите 232 | | | веќе видена

Си-ен-ен јавува дека американскиот претседател Доналд Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер ...
сите 236 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Виз Ер“ ги суспендира летовите од скопската база до 4 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: